Prawidłowe domy w Poznaniu


Każdy, kto choć raz miał okazję uczestniczyć w budowie lub własnoręcznie budować dom ten wie, jak ważnym elementem poza instalacją elektryczną czy wodno-kanalizacyjna jest również izolacja cieplna. Prawidłowe założenie jej gwarantuje spokojne mieszkanie przez lata w wymarzonym domu.

Badania termowizyjne Poznań
Mieszkańcy Poznania mają możliwość skorzystania z badania termowizyjnego. Ale co to właściwie znaczy? Najprościej mówiąc, badanie to pozwala na wykrycie nieprawidłowości w założonej izolacji cieplnej, wskazując miejsca z których ucieka ciepło. Przepalenie instalacji w wielu przypadkach prowadzi do pożarów i bardzo poważnych strat. Termowizja jest zatem ogromną szansą na spore oszczędności. Badanie to pozwala również na wyjaśnienie przyczyny nieprawidłowości. Nie jest inwazyjne, co znaczy, że nie niszczy budynku. Przedstawia różnice temperatur za pomocą odpowiednich barw na obrazie kamery. Jest to najnowocześniejsza i na tą chwilę najdokładniejsza metoda. Cena takiego badania waha się między 300-500 zł w przypadku mieszkania oraz 400-700 zł w przypadku domu.
Termowizja staje się kluczowa w przypadku badania obiektów przemysłowych, na przykład ogromnych hal fabrycznych czy chłodni. Ciekawym faktem jest, że kamera termowizyjna ma możliwość wykrycia awarii, której jeszcze nie ma. Zdjęcia termowizyjne pokazują nam między innymi miejsca w maszynach, które za szybko ulegają przegrzaniu. Dzięki temu wszyscy przedsiębiorcy, którym zależy na prawidłowym funkcjonowaniu ich firm mogą uniknąć poważniejszych awarii urządzeń. Nie zawsze jednak trzeba od razu zamawiać wykwalifikowaną ekipę, żeby sprawdzić stan termoizolacji. Można to również wykonać samemu. W Poznaniu istnieją firmy, które z chęcią wypożyczą kamerę wraz z dronem, który zrobi zdjęcia naszej izolacji. Badania termowizyjne powinno robić się raz na jakiś czas, niekoniecznie dopiero wówczas, jak coś jest nie tak. Czasami lepiej wydać parę groszy i dowiedzieć się, że wszystko jest dobrze, niż wydać tysiące na kosztowne naprawy.

Więcej informacji: https://term-os.pl/badania-termowizyjne-poznan/