Kiedy hydroizolacja na płytki?


Izolacja na taras z płytkami jest bardzo ważnym elementem podczas zakładania balkonu lub tarasu. Położenie bezpośrednio płytek na warstwę betonu nie da nam szczelności i szybko woda zacznie przeciekać do pomieszczeń znajdujących się pod tarasem. Decydując się na taras, warto postawić na kompleksowe uszczelnienie warstwy betonowej, kładąc na nią warstwę spadkową, a potem siatkę i warstwę izolacyjną cementowo żywiczną.
Czy taras uratuje hydroizolacja na płytki?
To metoda coraz bardziej rozpowszechniona. Hydroizolacja balkonu. Dzięki niej zaoszczędzamy pieniądze. Ratujemy także taras przed gruntownym remontem. Nie musimy zrywać płytek. Wystarczy, że je pomalujemy płynną warstwą izolacyjną. Możemy użyć masy przezroczystej lub barwionej. Ta druga zmieni nam kolor płytek na tarasie. Jeżeli zależy nam na zmianie wyglądu podłogi, warto postawić na warstwę izolacyjną zabarwioną.
Czy hydroizolacja łazienki się opłaca?
W łazience mamy do czynienia z parą wodną, często ściany są zawilgocone albo polane wodą bezpośrednio z prysznica. Brak izolacji doprowadzi do zawilgocenia betonu i cegły, co w późniejszym czasie grozi nawet skruszeniem się ściany. Dlatego jak najbardziej musimy zadbać o szczelność ścian w łazience.

Polecane: naprawa dachów i dekarz Poznań.