Czyszczenie kostki brukowej Poznań z mchu i chwastów


Czyszczenie kostki brukowej Poznań z mchu i chwastów jest dość dużym wyzwaniem. Aby poradzić sobie z dokuczliwymi porostami warto skorzystać z kilku sprawdzonych sposobów. Chwasty i mech jak powszechnie wiadomo nie prezentuje się zbyt okazale na kostce brukowej. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt estetyczny warto systematycznie czyścić kostkę brukową. Nie można zapominać także o tym, że zielony nalot sprawia, że nawierzchnia jest dość śliska, dlatego też może dojść do groźnego wypadku. Chwasty niestety rosną w każdych warunkach i w najmniej spodziewanym miejscu. Problemy pojawiają się przede wszystkim w miejscach zacienionych i zawilgoconych. Aby ograniczyć problem z mchem warto odpowiednio przygotować podłoże. Kluczem do sukcesu jest to, aby wyprofilować spadek.

W początkowej fazie można postawić na ręczne czyszczenie kostki brukowej Poznań. W sklepach ogrodniczych dostępne są specjalne urządzenia zaprojektowane do usuwania mchu i chwastów. Przydać może się także twarda szczotka do czyszczenia szczelin. Ręczne czyszczenie doskonale sprawdzi się jedynie przy stosunkowo niewielkim terenie. Nie można zapominać również o tym, że wyrwane chwasty z korzeniami szybko odrastają. Można skorzystać z pomocy specjalnych preparatów, które hamują rozwój mchu. Ostre narzędzia mogą spowodować także rysy na kostce brukowej, dlatego też należy zachować ostrożność.

Jak wspomniano powyżej w walce z mchem pomagają specjalne detergenty. Środki chemiczne poradzą sobie z chwastami, które wyrastają w szczelinach. Pamiętać należy jedynie o tym, aby wykorzystać detergenty z rozsądkiem ponieważ można uszkodzić rośliny. Resztki mchu należy dokładnie usunąć za pomocą szczotki. Przed użyciem środka chemicznego należy oczywiście dokładnie zapoznać się z instrukcją podaną przez producenta. Przy nieodpowiednim stężeniu może niestety dojść do zmiany koloru kostki brukowej. Czyszczenie kostki brukowej Poznań można zlecić także profesjonalnej firmie, która poradzi sobie nawet z bardzo dużymi powierzchniami.